Jak to vidím já

Veselý
Ing. Bohumil Veselý

Dobrý den, pane premiére,

 

       ve svém Čau lidi jste se zmínil pochvalně i o velkorychlostních tratích (VRT), které mají být postavené u nás. S vaším názorem, že tato stavba je ve prospěch naší zemně, nemohu souhlasit. Předem upozorňuji, že jsem zaujatý člověk, který se ale snaží na tuto stavbu dívat objektivně.

       Podle mne je tento projekt zpolitizovaný a jeho realizace se urychluje proto, že Metrostav se nesmí tři roky ucházet o veřejné zakázky. Jedná se o získání hrubé stavby, na které se nejvíc vydělá.

       Přitom je ve světě praxí dokázáno, že se VRT státům vesměs nevyplácí a jen zřídka přináší přínosy, které zastánci slibují. ( Př.1)

       Naše země má od severu k jihu 278 km a od západu k východu 493 km/hod. Průměrná rychlost na trase Praha Brno je podle plánu VRT 220 km/hod (př.2).  Po rekonstrukci stávajících tratí je rychlost 200 km/hod.

      Na kolik nás přijde zvýšení rychlosti o 20km/hod? O kolik zemědělské půdy, lesů, podzemních vod, místních ekosystémů, … přijdeme? … kolika lidem to změní život, … jaký je to přínos pro naši ekonomiku?

      Jak jste řekl, že naše země potřebuje investice jak krátkodobé, tak i střednědobé. RVT, jako dlouhodobá investice k nim nepatří. Její Studie proveditelnosti je neobjektivní a nezahrnuje současnou situaci „pandemii“, která změnila podnikatelské prostředí. Jedná se zejména o internetovou komunikaci, která snižuje služební cesty atd.   

 

      Myslím si, že daleko efektivnější investice do infrastruktury je investovat do kombinované dopravy zaměřené především na tranzit. Tohle vám asi nikdo neřekne, protože jsou to příjmy pro stát, čily pro občany, které přináší nižší zisky firmám. Kombinovaná doprava vede i k podstatnému snížení uhlíkové stopy.

 

Pokud se chcete dozvědět pravdu o VRT, objektivní fakta a názor občanů, kterých se to týká, podívejte se na Př.3 ( https://www.vrtaci.cz/ ).

 

       Jsem si vědom, že se objeví spousta lidí, co si řeknou, že je to bezva, protože si budou moci zajet do Vídně na odpolední kávu, ale kdo tam opravdu pojede?

 

S nadsázkou:

 

přemýšlím jak ukončit tento dopis,

podepsat jej investor ČR?, kdybych byl pracující tak asi ano, to bych platilo daně,

ale jako důchodce?

 

Akcionář ČR

Bohumil Veselý

 

PS

Tohle mne přinutil napsat pán z ČD, kterého jsem nedávno viděl v ČT, mluvil samé nepravdy.

 

 

Podklady:

Příloha 1) Vysokorychlostní železnice se vyplácejí jen zřídka

                 https://www.lidovky.cz/byznys/vysokorychlostni-zeleznice-se-vyplaceji-jen-zridka.A110904_202359_statni-pokladna_sk

 

Příloha 2) průměrná rychlost Praha Brno 220km/hod.

https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vysokorychlostni-trat-praha-brno/

 

Příloha 3) “ZASTAVME SPOLEČNĚ PŘÍPRAVU VYSOKORYCHLOSTNÍ TRATI V ČR”

                   https://www.vrtaci.cz/

Fascinuje mne, jak každý, v tomto státě je odborník na pandemii bez rozdílu věku, pohlaví a vzdělání. Všichni bez pocitu zodpovědnosti radí vládě co dělat a co ne. Pan Landa vyhlašuje desatero a rozšiřuje Pravidlo 3R o Rozum. Markéta Pekarová Adamová ví kdo je vinen za smrt Čechů…

Místo aby se všichni spojili a vzali si příklad z „tří Svatoplukových prutů“ a táhli za jeden provaz, tak se snaží rozplést vrbové pruty předbíháním se, jak by to oni dělali lépe a lépe a lépe…

Přitom, kdyby nesli odpovědnost za svoje rozhodnutí, určitě by se chovali stejně, nebo téměř stejně jako se chová vláda.

Troufám si tvrdit, že v dnešní době není nikdo, kdo by nevěděl o někom ve svém okolí, kdo by neprodělal Covid s lehčím, nebo těžším průběhem nemoci. Uzavírají se obce a Covidem onemocňují lidé bez ohledu na politickou příslušnost.

Politici a poslanci prosím podpořte vládu v boji proti pandemii a my si na to vzpomeneme při volbách.

Messias Bolsonaro, nový prezident Brazílie řekl na rovinu to, co si většina obyvatel Evropy myslí, jen se to bojí říci.

https://www.facebook.com/ladislav.paus.31/videos/174707320376846

Lidská práva jsou pro lidi a ne pro parazity.

Vy jste zdegenerovaná, když tvrdíte, že lidská práva jsou tu proto, aby bránila menšiny.

Musíme bojovat za to, aby si před zákonem byli všichni rovni.

 

 

Přemýšlím nad ultimátem spolku Milion chvilek a nemohu si to srovnat v hlavě.

Kde dělám chybu?

Pan Babiš podle zákona není ve střetu zájmů. Přesto se zde objevila skupina lidí, která tvrdí, že má střed zájmů a OBROVSKEJ. Požadují, aby do 31. 12. 2019 odstoupil z funkce premiéra, nebo prodal Agrofert, který ale nevlastní od roku 2017 (převedením do svěřeneckého fondu přestal být jeho majitelem).

 

Nesplněním těchto požadavků vyhrožují, že vyženou lidi do ulic.

 

Stanovením nesmyslných požadavků věděli, že si vytvoří záminku k zahájení občanských nepokojů.

Takových záminek známe z dějin mnoho.

 

Je tohle ještě demokracie, nebo anarchie?

Může se tohle dít v demokratickém právním státě?

MV odpovídá za vnitřní bezpečnost a pořádek státu. Nemělo by konat?

 

Neumím si na tyto otázky odpovědět.

 

Čemu ještě nerozumím je, že svými požadavky kritizují zákony a tím i třicet let zákonodárné práce poslanců.

I přesto chtějí někteří poslanci a politické strany snimi spolupracovat.

Není to nahlavu?

Neexistuje konsensus jak definovat demokracii, ale i liberální demokracie uznává tyto základní principy:

 

I. držitelem politické moci je lid.

II. pravidelně se opakující volby.

III. občanské svobody – projevu, shromažďování se, pohybu.

IV. dělba státní moci – moc výkonná, zákonodárná a soudní.

V. politický pluralismus.

 

Na listopad se připravuje demonstrace proti těmto principům.

 

Zejména proti bodu I. a II. Kdy politické strany, co vyhrály volby, mají právo přes jmenované lidi řídit naši zem.

 

 

Demonstrace se konají v době, kdy ČR je v nejlepší kondici po Sametové revoluci.

 

       Proto by se dalo předpokládat, že není proti čemu demonstrovat a přesto lidé demonstrují. Je to tím, že se mají tak dobře, že neví co roupama dělat a tak vymýšlejí hovadiny.

 

       Organizátory jsou především mladí lidé, bez větších životních zkušeností, co v životě ještě nic nedokázali a teprve se hledají a snaží se obranou demokracie realizovat. Neuvědomují si ale, že dělají pravý opak. Dějiny je zhodnotí a doufejme, že se nebudou muset před svými dětmi stydět.

      Podporují je finančně a radami především lidé, kteří nenávidí demokracii. Jedni protože je lidé nevolili pro jejich špatné morálně volní vlastnosti. Druzí protože ztratili politický a hospodářský vliv... 

      Počet účastníků ukáže, jak jsme vyspělá demokracie, to je kolik lidí pochopilo principy demokracie a kolik lidí demokracii jenom zneužívá ve svůj prospěch.

 

      Indicií že se jedná o demonstraci, která je protidemokratická, čili nezákonná, přinesla média dost. Jsme zvědaví, jak se zachová MV Hamáček.

 

http://www.podivinsky.cz/?p=3507

Pořád přemýšlím, jak je možné, že zastupitelstvo + primátor hl. Prahy může rozpoutat III. Světovou válku. Je to jednoduché, stačí na to zákon 131/2000 Sb. (SAMOSTATNÁ PŮSOBNOST HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY A MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ). Protože tenhle zákon to umožňuje.

Praha je totiž omezena ve svém konání pouze všeobecnou frází v § 16 bodu 4 cituji: Hlavní město Praha se při výkonu samostatné působnosti hlavního města Prahy řídí zákony a jinými právními předpisy.

Je Programové prohlášení vlády České republiky ze dne 27. června 2018 jiným právním předpisem? Je zahraniční politika jednotné Číny právním předpisem?

Nedovedu si představit, jak může vláda ČR dělat zahraniční politiku bez souhlasu

zastupitelstva + primátora hl. Prahy.

Kladu si otázka když přijme ČR sankce proti Turecku, Rusku, Číně a jiným státům, s kterými má uzavřeno smlouvu Praha, musí Praha tyto sankce dodržovat? Nebo tyto sankce nemusí dodržovat?

Tohle není demokracie, ale ANARCHIE.

Přesto se domnívám, že zastupitelstvo + primátor hl. Prahy by měli podat demisi, protože zneužili svoje funkce k poškození ČR. A to je určitě vyšší norma.

NENASTAL ČAS ZMĚN?

Moje trpělivost přetekla,

rádoby investigativní novináři a někteří politici překročili pomyslnou čáru slušnosti v případě KG. Je třicet let po sametové revoluci a hlupci z přesvědčení pořád píšou o starém režimu, protože nic jiného neumí. Musí štěkat, jak jim páníček přikáže protože nemají koule. Je načase je začít důsledně ignorovat. Ignorovat jejich média, nelajkovat jejich články a ani články kde je o nich zmínka. Nevolit politické strany, které se k KG zachovaly hanebně.

Nekonečné jednání ANO s ČSSD vráží mezi ANO, KSČM a SPD klín. Jak se ukazuje, tak se jim to daří. 

Každodenní mediální masáži ANO, ztrácí voliče a parlamentní ministrany zase voliče získávají. ČSSD prodlužováním jednání o vládě podporuje takzvaný demokratický blok. Podle mne je snaha ANO zlikvidovat dlouhodobě připravovaná. Například prapodivným  sjezdovým program ČSSD, který byl takový prapodivný, že se nad ním pozastavil i pan prezident. Cíl je jasný, aby ANO vládlo co nejdéle bez důvěry a sendvičovou metodou je pomalu zlikvidovalo. Od začátku přece ČSSD ví, že ANO neustoupí od premiéra pana Babiše.

Pan Hamáček mluví jasně citát z článku:

Praha - Před vyjednáváním o vládě se zástupci ANO a ČSSD nadále neshodnou na tom, zda by měl člen kabinetu povinnost rezignovat, pokud bude prvoinstančně odsouzen. Sociální demokraté na tom trvají, trestně stíhaný předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš to odmítá. Místopředseda ANO Richard Brabec chce mít do konce týdne připraven základ koaliční smlouvy s ČSSD i programového prohlášení společné vlády. Šéf ČSSD Jan Hamáček ale na twitteru napsal, že spěch je špatný rádce. Vyjednavači stran se sejdou poprvé ve středu.

Německo se chystá přesunout polovinu svého zlata uloženého v New Yorku do trezorů Bundesbanky ve Frankfurtu. Celkem půjde o 300 tun kovu. Dalších 347 tun zlata chtějí Němci přesunout z Paříže, uvedl deník The New York Times.

Zlato